Drewno i technorattan - wady i zalety

Drewno i technorattan - wady i zalety

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, najwyższy czas na porządki w ogrodzie. Oprócz sezonowych prac pielęgnacyjnych, które przygotują rośliny do okresu wegetacyjnego, warto zadbać o komfortowe miejsce do wypoczynku.

Oferta mebli ogrodowych, jaką oferują sklepy internetowe jest bardzo szeroka. Do wyboru mamy różne modele, materiały, wzory, a to wszystko w zróżnicowanych przedziałach cenowych. Jak się w tym odnaleźć, żeby wybrać odpowiedni wariant i nie przepłacić? W podjęciu właściwej decyzji może okazać się pomocny niniejszy przewodnik.

W dzisiejszym artykule skupimy się na dwóch najbardziej popularnych materiałach używanych do produkcji mebli ogrodowych - drewno i technorattan. W zależności z czego są wykonane zależy ich trwałość, solidność oraz odporność na warunki atmosferyczne.

Zalety drewnianych mebli ogrodowych:

 • Meble wykonane z drewna posłużą nam na lata. Jeśli będziemy o nie właściwie dbać posłużą także naszym dzieciom. Można je odnawiać, naprawiać, zmieniać kolor, usuwać lakier, nakładać nowy w zależności od aktualnie panującej mody.
 • Drewniane meble ogrodowe z łatwością schowamy w zimowym schowku, większość z nich nadaje się do samodzielnego montażu, dzięki czemu zmieścimy je w kartonie.
 • Drewno sprawdzi się wszędzie, designerskie hamaki znajdą zastosowanie zarówno w ogrodzie jak i we wnętrzu naszego domu.
 • Poleca się je alergikom. Obecnie nie stosuje się już szkodliwych lakierów, a dostępność biolakierów sprawia, że są całkowicie obojętne dla otoczenia.

Wady drewnianych mebli ogrodowych:

 • Klasyczne meble wykonane z drewna są solidne, ale również ciężkie .Nie poleca się ich osobom, które często zmieniają aranżacje ogrodu.
 • O drewno trzeba dbać. Z biegiem czasu będzie zmieniało kolor, a nawet kształt. Jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się ich pięknym wyglądem musimy je odpowiednio pielęgnować.

Meble drewniane Garden Impressions

Zalety mebli z technorattanu:

 • Technorattan podobnie jak drewno jest tworzywem przyjaznym dla środowiska. To nic innego jak syntetyczna żywica składająca się z włókien polietylenowych z naniesionymi utrwalaczami promieni UV.
 • Meble z technorattanu są odporne na warunki atmosferyczne, nie odbarwiają się pod wpływem słońca, można przechowywać je w ujemnych temperaturach.
 • Łatwo utrzymać je w czystości, nie wymagają konserwacji, są odporne na sól, tłuszcz, kawę, alkohol oraz inne zabrudzenia i przebarwienia. Czyszczenie mebli z technorattanu ogranicza się do zwykłej szmatki i wody.
 • Meble z tej syntetycznej żywicy są lekkie i nie sprawiają problemów przy przenoszeniu.

Wady mebli z technorattanu:

 • Nie ma możliwości ingerencji w wygląd mebli. Jeśli po kilku latach zmienimy wystrój ogrodu, musimy pozostać przy oryginalnym kolorze mebli.
 • Mebli z technorattanu nie można składać,w przeciwieństwie do większości mebli ogrodowych, co sprawia, że potrzebują dużo miejsca w zimowym schowku.
 • Meble wykonane z technorattanu są z reguły droższe od swoich drewnianych odpowiedników.

Zarówno drewno jak i technorattan mają swoje wady jak i zalety, my jednak pozostajemy wierni temu pierwszemu, nasze serca skradła seria drewnianych mebli ogrodowych Garden Impressions.

All comments

  Leave a Reply